Μουσικό πρωϊνό στην Αστική Σχολή Ρόδου

Ένα διαφορετικό σχολικό πρόγραμμα ξεκίνησε την Παρασκευή στην Αστική Σχολή της Ρόδου. Ήταν ένα μουσικό πρωινό που μας έκανε να νιώσουμε γαλήνη και ηρεμία!

Η ψυχή μαθητών, μαθητριών και εκπαιδευτικών γέμισε αυτό το πρωινό της 23ης Σεπτέμβρη 2022 με την ευεργετική επίδραση της μουσικής.

Είχαμε την τιμή να φιλοξενήσουμε στο Σχολείο μας την Κρατική Ορχήστρα Αθηνών με αρχιμουσικό τον κ. Χαλιάσα Νικόλαο και την παρέα του.

Ιδιαίτερη εντύπωση έκανε στα παιδιά το έργο «Η μάχη του Μαραθώνα», concert for cello, του Δημήτρη Γούζιου.

Σκέψεις των παιδιών….

Ιδιαίτερες ευχαριστίες στους μουσικούς και στον κ. Χαλιάσα, αλλά και στην Περιφέρεια και τον Δήμο Ρόδου που προσκάλεσε την Κρατική Ορχήστρα και έδωσε την ευκαιρία και σε εμάς να γίνουμε κοινωνοί της υπέροχης μουσικής δημιουργίας τους.

Για τη δημοσίευση της δράσης στην εφημερίδα Ροδιακή πατήστε ΕΔΩ!!!!